Sennheiser

Sennheiser

Sennheiser Communications Kulaklık Ürünleri

 Sennheiser Communications Hakkında: Sennheiser Communications A/S,elektro-akustik ürünler konusunda dünya lideri olan Sennheiser electronic GmbH&Co.KG ile işitme sağlığı konusunda uluslararası üne sahip William Demant Holding'in ortak girişimidir. Sennheiser'in yüksek kaliteli ses üretme konusundaki tecrübesi ile Willam Demant'ın Oticon markası ile sayısal ses işleme ve mikro tasarım yaratan teknolojilerinin birleşimi sayesinde Sennheiser Communcations, tüm haberleşme tipleri için konuşma, anlaşılırlık ve dinleme konforu sunan son teknoloji ürünü kulaklıklar üretmektedir. Sennheiser Communications, mobil telefonlar, masa telefonları, ofisler ve çağrı merkezleri, PC'ler ve Mac bilgisayarlar için kablolu ve kablosuz kulaklıklar üretmektedir. Özelliklere Genel Bakış: • ActiveGard ™• Gürültü Filtreleme• HD Ses kalitesi• Kablo ve KonnektörlerActiveGard™ Günlük çalışma ortamı içinde kulaklık kullanıcıları işitme duyuları için tehlike oluşturabilecek yüksek seviyede seslere maruz kalabilirler. Örneğin, hattın diğer ucunda yüksek frekansta bir alarm sesi sadece korkutucu olmakla kalmaz, kalıci hasarlara da yol açabilir. Teknik olarak akustik darbe olarak adlandırılan ses seviyesindeki bu ani ve beklenmedik yükseliş, işitme duyusuna kalıcı hasarlar verebilir. Ani ses yükselmesinin olası sonuçlarından biri olan akustik şok, baş ağrısı, kulak çınlaması gibi belirtilerin ötesinde işitme duyusunun tamamen kaybına da yol açabilir. Geleneksel yöntemlerle, sadece ses sinyalinin sadece yüksek gürültülü olan kısmı kesilebilirken , patentli ActiveGard™ teknolojisi sayesinde tehlike yaratabilecek ses sinyali güvenli bir seviyeye kadar sıkıştırılır. Dışarıdan gelen istenmeyen ses sinyali daha kulağınıza ulaşmadan önce, ActiveGard™ teknolojisi kulaklığınızın içinde bir otomatik kontrol gibi çalışarak, sesin bu istenmeyen seviyesini aşağıya çeker. Gelişmiş elektronik devreler sayesinde akustik darbenin enerjisi kısılmaz, yok edilir. Aynı zamanda sesin kendisi sıkıştırılarak bozulmadan iletilir. Geleneksel yöntemlerle, sadece ses sinyalinin sadece yüksek gürültülü olan kısmı kesilebilirken , patentli ActiveGard™ teknolojisi sayesinde tehlike yaratabilecek ses sinyali güvenli bir seviyeye kadar sıkıştırılır. Dışarıdan gelen istenmeyen ses sinyali daha kulağınıza ulaşmadan önce, ActiveGard™ teknolojisi kulaklığınızın içinde bir otomatik kontrol gibi çalışarak, sesin bu istenmeyen seviyesini aşağıya çeker. Gelişmiş elektronik devreler sayesinde akustik darbenin enerjisi kısılmaz, yok edilir. Ayni zamanda sesin kendisi sıkıştırılarak bozulmadan iletilir. 

Ses yüksekliği kabul edilebilir standart seviyesine döndüğünde ise tekrar konforlu seviyede iletilmeye başlanır. Otomatik kontrol tekrar izleme görevine döner. Gürültü Filtreleme Açık ofis, çağrı merkezi gibi ortamlarda,ortam gürültüsünün telefonla görüşülen kişiye iletilmemesini, sağlayan mikrofon özelliğidir. Sennheiser Communications kulaklıklarda bulunan Gürültü Filtreleme ve Ultra Gürültü Filtrleleme özellikleri sayesinde ortam gürültüsünün büyük bir kısmı engellenerek konuştuğunuz kişinin söylenenleri daha rahat anlaması sağlanmaktadır. HD Ses kalitesi HD Ses kalitesi sesin yüksek ve düşük frekanslarında daha fazla detay verebilen geniş bant'ın kullanılması ile sağlanır. Daha doğal bir insan sesi iletimi, karşılıklı konuşma hissi sağlar, anlaşılırlığı arttırır 

 Bağlantı ve kablolar Tüm Sennheiser Communications Telekom Kulaklıkları, EasyDisconnect™ bağlantı konnektörü bulunmaktadır. EasyDisconnect™ konnektörü sayesinde kulaklık, bağlantı kablosuna kolayca bağlanmakta ve ayrılabilmektedir. 

Tüm Sennheiser Communications Telekom Kulaklıklarının kabloları, Kevlar™ lifler ile güçlendirilimiştir. Bu sayede kabloların ve bağlantı noktalarının mekanik dayanıklılığı sağlanmıştır. Tüm Sennheiser Communications Telekom Kulaklıklarının kulaklık kapsülleri küresel mafsallar ile bağlan tılandırılmıştır. Kulaklık bu sayede kullanıcının fizyonomisine tam uyum sağlar ve önemli bir kullanım konforu sunar. 

 Tüm Sennheiser Communications Telekom Kulaklıklarının mikrofon kolları 300 derece dönebilen Teflon™ mafsal içerir. Bu sayede kulaklığın uzun süreli kullanımı için önemli unsurlar olan mikrofon kolunun esnekliği ve dayanıklılığı sağlanır, mikrofon kolu ayarlanan pozisyonu sürekli olarak korur. 

Bu haberi 7501 kişi okundu..

Anket

Sizce reklamın iyisi kötüsü olur mu?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Anket

Hizmetlerimizden memnun musunuz?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Bülten Aboneliğini Sonlandır