2N Mobility Extension

2N Mobility Extension
2N Mobility Extension

Ofis dışındayken masaüstü telefonunuza gelen çağrıları yanıtlayın…

Mobiility Extension sayesinde nerede olursanız olun ofisinize gelen çağrıları yanıtlayabilir aynı zamanda telefon maliyetlerinden de tasarruf edebilirsiniz

Mobility Extension Nedir?Mobility Extension, ofisinizdeki sabit hattınızı bir GSM telefona dönüştürerek size maksimum esneklik kazandırır. Başka bir deyişle, ofis telefonunuza gelecek önemli bir çağrıyı cevaplamak için ofisinizde olmanız gerekmez, nerede olursanız olun GSM telefonunuzdan tüm çağrılarınıza cevap verebilirsiniz. Mobility Extension kullanıcılarının sabit hatlarına gelen tüm çağrılar aynı zamanda GSM telefonlarında da çalar, kullanıcı çağrıya istediği yerden cevap verebilir.

Mobility Extension nasıl çalışır?

Mobility Extension Kullanımı

 

Çoklu arama

 

Şirket dışında santral özellikleri

 

Şirket dışından ekonomik uluslararası görüşme

 

 

 

 

 

 

1. Siz ofis dışındayken gelen aramalarSabit hattınızdan bir çağrı geldiğinde, ofis telefonunuz ile GSM telefonunuz aynı anda çalmaya başlar. Bu çağrıya ofisteyseniz ofis telefonunuzdan, dışarıdaysanız GSM telefonunuzdan yanıt verebilirsiniz. Çağrıya telefonlarınızdan herhangi biri ile cevap verdiğinizde diğerindeki çalma sona erecektir. Çağrıya GSM telefonunuzdan cevap verdiğinizde telefon santralinizin sabit telefonunda kullanabildiğiniz tüm özelliklerini de kullanabilir durumda olacaksınız. (Beklemeye alma, çağrıyı başka bir aboneye aktarma gibi).

Hangi santral özellikleri kullanılabilir?- Çağrı yönlendirme - Gelen aramayı kabul etme - Çağrı aktarma - Çağrıyı park etme - Sesli posta kutusu - İkinci çağrı - Telekonferans - Cevapsız aramalarda SMS ile bildirim - Sesli mesaj - Telefon santralinizin desteklediği diğer özellikler

2. Mobility Extension kullanarak arama yapmaOfis dışında iken GSM telefonunuzla bir arama yapmanın en kolay ve en ekonomik yolu Mobiity Extension cihazınızda kullanılan SIM kartın numarasını aramak olacaktır. Sistem sizin arama yaptığınız GSM telefonun numarasını tanıyarak sizi şirket telefon santralinize ulaştıracak ve buradan bir dış arama yapmanıza olanak sunacaktır. Bu sayede GSM telefonunuzu gerçek anlamda ofis telefonunuz gibi kullanabilir ve aynı tarifelerle aramalarınızı yapabilirsiniz.

Mobility Extension'un ne gibi faydaları vardır ?- Ofis dışında çalışırken yüksek esneklik ve konfor - GSM telefonunuzu sabit hatlı telefon gibi kullanabilme ve şirket santralinizin tüm özelliklerinden GSM telefonunuzda da faydalanabilme - Başta uluslararası aramalar olmak üzere telefon maliyetlerinde tasarruf - Daha az deneme ile daha çok konfor, çalışma arkadaşlarınıza masalarında olsunlar ya da olmasınlar tek bir arama ile ulaşabilme - Mobility Extension DECT gibi ilave telefon ve yatırım gerektiren pahalı sistemler yerine kullanılabilir - Sadece bir telefon rehberi (GSM telefonunuzdaki) kullanabilme.

Uluslararası Aramalarda Mobility Extension ile tasarruf nasıl sağlanır?- GSM telefonunuzdan yapacağınız uluslararası aramalarda maliyet tasarrufu. Ofisinizden ayrıldınız ancak yurtdışına bir arama yapmanız gerektiğini hatırladınız. GSM telefonunuzdan bir yurtdışı aramasının maliyetini düşünmenize hiç gerek yok. Sadece Mobility Extension'da kullanılan numarayı arayarak (aynı GSM şebekesinde olduğunuzdan düşük maliyetli bir arama olacaktır ya da VPN grup tipi SIM kartlar kullanıyorsanız bu arama bedelsiz de olabilir) şirket santralinize ulaşabilir ve buradan da sanki masanızdaymış gibi şirket maliyetleri ile uluslararası aramanızı gerçekleştirebilirsiniz.- Mobility Extension 'u bir GSM Gateway olarak kullanma

GSM Gateway nedir nasıl çalışır?GSM gateway ofisinizdeki sabit hatları kullanarak GSM numaraları yönünde yapacağınız pahalı aramaların maliyetini düşürmeye yönelik bir cihazdır. Şirket santralinize bir dış hat gibi bağlanır ve bu hattan yapılacak olan aramaların içinde bulunan GSM SIM kart ile görüşmelerin GSM - GSM görüşmesi şeklinde yapılmasını sağlar. Ücretlendirme konusunda GSM-GSM aramalar daha ekonomik olduğundan şirket çalışanlarının masalarından yapacağı GSM yönündeki aramaların daha düşük maliyetlerle yapılmasına olanak tanır. GSM gateway' in çok kanallı olması durumunda daha fazla SIM kart içereceğinden GSM yönündeki aramaların mümkün olan en ucuz yöntemle yapılabilmesi sağlanabildiği gibi VPN tipi SIM kartlar kullanılması durumunda bu görüşmelerin ücretsiz olması da mümkündür.

VPN SIM kartlarGSM' den GSM' e yapacağınız görüşmelerde maliyetlerinizi VPN tipi SIM kartlar ile daha da aşağılara çekmeniz mümkündür: GSM operatörünüz tarafından sunulan VPN hizmeti, sahip olduğunuz GSM numaralarının kendi içlerinde çok düşük bedellerle veya aylık sabit bir bedelle görüşme yapmasını sağlayan bir tarife seçeneğidir. Mobility Extension ile VPN tipi SIM kartlar kullandığınızda, GSM telefonunuzla şirketinize yönelik yapacağınız aramaların yanı sıra sabit hatlarınıza gelen bir çağrının siz ofis dışındayken GSM telefonunuza iletilmesini sağlayan Mobility Extension konforuna çok düşük maliyetlerle sahip olabilirsiniz.

Daha düşük sayıda cevapsız aramaMobility Extension sayesinde ofis dışında olmadığınız zamanlarda da gelen çağrıları GSM telefonunuzdan cevaplayabiliyor olmanız, yapacağınız geri aramaların sayısını da düşürecektir. Cevapsız çağrılarınız sadece GSM telefonunuza da cevap veremeyeceğiniz durumlarla (şirket dışında toplantıda olmanız gibi) sınırlı kalacağından sizi arayan kişilere yapacağınız tüm geri aramaların sayısı da önemli ölçüde düşecektir.

Özellikler- Çağrı yönlendirme desteği- GSM Gateway özelliği (opsiyonel)- Analog hatların birbirine bağlanabilmesi- Her tip hat için Mobil Aboneler yaratılabilmesi (analog , ISDN VoIP hatları gibi)- Bir kullanıcıya birden fazla GSM numarası tanımlayarak kullanabilme - Dial Trough özelliği sayesinde ilave port yatırımı gerektirmeden dış hatlarınız ile ile telefon santraliniz arasına konumlanabilme

Bu haberi 7321 kişi okundu..

Anket

Sizce reklamın iyisi kötüsü olur mu?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Anket

Hizmetlerimizden memnun musunuz?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Bülten Aboneliğini Sonlandır