2N Helios

2N Helios
Genel Bakış 2N Helios

2N Helios kapı iletişim sistemleri ile binanızın, ofisinizin veya evinizin girişinde bulunan kişi ile standart ofis telefonunuzu kullanarak iletişim kurabilir, kapı girişinin canlı video görüntüsünü bilgisayarınızdan veya harici bir monitörden izleyebilir, telefonunuzu kullanarak kapıyı -isterseniz uzaktan- açabilirsiniz.

Geleneksel kapı interkom sistemlerinden daha fazla seçenek sunan 2N Helios kapı iletişim sistemlerinin modüler yapıları sayesinde tam ihtiyacınıza göre çözümler üretebilirsiniz.2N Helios kapı iletişim sistemleri modüler yapısı ve modern görünümlü şık tasarımı ile kapı iletişimi konusunda çeşitli seçenekler sunar.

2N Helios kapı iletişim sistemleri sunduğu çözümleri bağlantı tipine göre iki ana grupta sunmaktadır:2N HELIOS IP ( SIP tabanlı ses ve IP Video iletişim sistemi) 2N HELIOS (konutlar ve iş yerleri için interkom, giriş kontrol ve kapı iletişimi)

Helios

2N Helios tüm PBX lere abone olarak bağlanabilen kapı iletişim sistemidir. PBX ile bağlantısı iki telli kablo ile yapıldığından geleneksel zil panelleri ve interkom sistemlerinde kullanılan karmaşık kablolama ve dağıtım paneli maliyetlerinden tasarruf sağlar. Elektrik beslemesi de telefon hattı üzerinden sağlanabilir.

2N Helios un modüler yapısı sayesinde buton adedi ihtiyaca göre belirlenebilir. Standart 3 veya 6 butonlu ana modüllere eklenebilen 8 veya 16 butonlu ek ünitelerle toplam 54  butona kadar büyüyebilen bir yapıda her butonun sıralı olarak 6 ayrı noktaya uyarı gönderebilmesi sağlanabilir. Böylece bina girişine gelen bir ziyaretçi ile uzaktan da görüşme sağlanabildiği gibi kapı açılarak kişinin girişi sağlanabilir.

Öte yandan tuş takımlı üniteler sayesinde kapı girişinden ilgili PBX abonesinin numara tuşlanarak aranması da sağlanabilir

2N Helios'un telefon tuş takımlı ünitesi kullanılarak girişe gelen ziyaretçinin bina veya ofis teki herhangi bir dahili aboneyi numara tuşlayarak aranması sağlanabilir, kişiye özel şifre tuşlanarak veya Proxy kart kullanılarak kapının açılması sağlanabilir.

Tuş takımlı ve butonlu üniteler ihtiyaca göre birleştirilebilir, gerek duyulmayan özellikler ise programlama yolu ile kullanımdan kaldırılabilir.

2N Helios üniteleri istenildiğinde darbelere dayanıklı (anti vandal) dış koruma kapakları ile koruma altına alınabilir.

Duvar üstü veya ankastre  montaj seçenekleri ile dış mekanlara da  montajı yapılabilen üniteler tüm iklim şartlarına karşı dayanıklıdır.

Opsiyonel olarak sunulan kamera ünitesi sayesinde iletişim kurulacak giriş noktasından  gerçek zamanlı, renkli video aktarımı da sağlanabilir.

Temel Özellikler ve avantajlar

Modern tasarım Tüm ihtiyaçlara cevap veren eksiksiz iletişim sistemi Tüm iklim koşullarına dayanıklı tasarımı ile dünya çapında kullanım Giriş kapısından ofis telefonlarını arama Tek kutuda geçiş şifresi ve kapı telefonu çözümü PBX / PSTN / GSM / VoIP iletişimi ile uyumlu İki telli kablo bağlantısı Sıva üstü ve ankastre montaj çözümü Bir modülde 16 buton desteği 54 butona kadar genişleyebilme Moduler yapı (opsiyonel renkli kamera ve kart okuyucu desteği) Darbelere dayanıklı anti-vandal kasa seçeneği Kolay programlama Çift kapı açma Gece ve gündüz servisleri Otomatik çoklu numara çevirme

Modüller

1 butonlu modül 9135110E

 

1 buton ve tuş takımlı modül9135110KE

 

 

 

 

3 x 1 butonlu modül9135130E

 

3x 1 butonlu ve tuş takımlı modül9135130KE

 

 

 

 

3x2 butonlu modül9135160E

 

3x2 butonlu ve tuş takımlı modül9135160KE

 

 

 

 

8x1 butonlu ek modül 9135181E

 

8x2 butonlu ek modül9135182E

 

 

 

 

Infopanel Butonsuz ek modül9135310E

 

 

 

 

Helios IP

2N Helios IP , gelişmiş özellikler sunan SIP tabanlı bir Ses/Video iletişim sistemidir. 

SIP protokolünü destekleyen  diğer cihazlarla uyumlu çalışabilen Helios IP kolay kurulum ve merkezi yönetimin yanı sıra H.264 protokolü ile gerçek zamanlı video aktarımını da yerel ağ(LAN) veya geniş alan ağı (WAN) üzerinden sağlar.

Bu özellikleri ile 2N Helios IP iletişim ve geçiş kontrolü istenilen herhangi bir noktanın dünyanın herhangi bir yerinden kontrol edilebilmesini ve yönetilebilmesini sağlar.

Avantajları

Eksiksiz kapı iletişim ve giriş çözümü Tek kutuda sunulan ses, video , tuş takımı ve girişi kontrol sistemi Modern tasarım Yüksek kaliteli ses ve video aktarımı Uzaktan erişim

Temel özellikler

IP iletişimi Şifre ile kapı açma Kart okuyucu desteği İkincil röle devresi Zaman ayarlı yönetim Web tabanlı programlama

Kullanım alanları

Müstakil evler villalar Apartmanlar Her ölçekte şirketler Konut siteleri Kamu sektörü Hastaneler Üniversite kampüsleri

·         Helios IP Force

·         Zor koşullarla başa çıkabilen giriş kontrol sistemi

·         Dayanıklılığı özel olarak arttırılmış olan 2N® Helios IP Force, giriş kapısındaki kişi ile kolayca heberleşmeyi sağlarken bina girişinizin güvenliğini de sağlayan bir IP kapı iletişim sistemidir. SIP protokolu, kullanarak ses ve video iletişimi sağlar, en zor koşullarda çalışmak üzere tasarlanmıştır.

·         2N® Helios IP Force, IP69 standardına göre güçlendirilmiş dış kasası ile dış etkenlere karşı en yüksek mukavemeti sağlayan kapı iletişim sistemidir. Darbelere dayanıklılığı, şık bir tasarım ile birleştirir ve yüksek standartta görünümün dış etkenlere dayanıklılık kadar önemli olduğu tüm yerler için ideal bir çözüm oluşturur. Çift mikrofonu, güçlü 10 W hoparlörü, ve yankı engelleme sistemi sayesinde yeterli ses seviyesi ve berrak bir iletişim sunar. Programlanabilir aydınlatmalı butonlar, geniş açılı kamera, ve kart okuyucu seçenekleri sunar. Kapının veya diğer harici cihazların açılıp kapatılması işlemi standart IP röleler ile sağlanır. En zor şartlar altında bile kapınza gelen ziyaretçinizle berrak bir iletişim sunabilen bu şık ve tavizsiz bekçiniz alanınızın mutlak kontrolünü size sunar.

·        

·         Özellikler

·        

Bu haberi 8230 kişi okundu..

Anket

Sizce reklamın iyisi kötüsü olur mu?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Anket

Hizmetlerimizden memnun musunuz?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Bülten Aboneliğini Sonlandır