2N EasyGate FCT

2N EasyGate FCT

2N EasyGate FCT

2N GSM FCT ürün ailesinin giriş seviyesi ürünü olan Easygate, 1 GSM kanalı ve 1 FXS bağlantısı içeren analog FCT cihazıdır.

Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Easygate, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

2N Easygate, GSM yönündeki aramalarda ekonomi sağlayan bir FCT cihazından daha fazlasını sunar:

Tüm santraller ile tam uyumEksiksiz kutu içeriği ile tak çalıştır özelliği RS232 bağlantısıPC faks gönderebilmeAnalog fak cihazı bağlayabilme (opsiyonel)GPRS internet bağlantısıSMS gönderip almaOtomatik arama12 / 16 KHz ücretlendirmePolarity Reversal desteğiYön tablosu ile LCRTürkçe PC yönetim arayüzü veya DTMF ile programlamaTetikleme ile SMS gönderimiDüşük kredi uyarısıGSM modülü bağlantı monitörü

Tüm santraller ile tam uyum

Telefon santralinin dış hat portuna bağlanarak kurumsal haberleşmede GSM tarifelerinin getirdiği avantajları işletmelere sunan Easygate, ülkemizde yaygın olarak kullanılan tüm marka ve model telefon santralleri ile tam uyumlu olarak çalışmaktadır.

2N Easygate, istenirse doğrudan bir telefon setine bağlanarak, karasal hatların bulunmadığı yerlerde telefon iletişimi de sağlayabilir

Eksiksiz kutu içeriği

2N Easygate analog FCT'ler kutudan çıkarıldığında hemen kullanıma hazır durumdadırlar. SIM kart takılması, anten ve adaptör bağlantısı yapılarak saniyeler içinde arama yapmaya hazır hale getirilebilirler.

2N Easygate analog FCT cihazları kutu içerikleri ile hızlı montaj imkanı ve hemen kullanım avantajı sağlarlar. Kutu içerisinde; telefon santrali bağlantısı için 3 metre kablo, 2 adet anten (GSM sinyalinin güçlü olduğu yerler için cihaz üzerine monte edilebilen çubuk anten, zayıf sinyalli yerler için ise sinyalin daha güçlü olduğu yere konumlandırılabilecek 5 metre kablolu mıknatıs tabanlı anten) , kullanım kılavuzu, hızlı montaj kılavuzu, SMS gönderim programı, PC ile yönetim programını içeren CD, RS 232 Seri Port bağlantısı için kablo gibi gerekli tüm aksesuarlar bulunmaktadır, ayrıca bir aksam satın alınması gerekmez.

PC Faks gönderebilme

2N Easygate analog FCT cihazları içerdiği RS 232 seri portları ile bir PC veya taşınabilir bilgisayara bağlanabilirler. Bu sayede PC den faks gönderebilen bir yazılım ile PC'nizde oluşturacağınız bir belgeyi 2N Easygate'deki GSM hattını kullanarak fakslayabilirsiniz.

Analog Fax cihazı bağlayabilme (opsiyonel)

2n Easygate analog FCT cihazına bir faks makinesi bağlanarak bu cihazla faks gönderip almak istendiğinde 2N Easygate Analog faks modeli tercih edilmelidir.

GPRS internet bağlantısı

2N Easygate analog FCT cihazı RS232 seri portu ile bir bilgisayara bağlanabilir.Bu bağlantı ile 2N Easygate, bilgisayara seri modem olarak tanıtılır, bunun için gerekli sürücü kuru içinde çıkan CD de mevcuttur.

Çevirmeli ağ bağlantısı ile GSM şebekesi kullanılarak GPRS standardı ile internet erişimi sağlamak mümkündür.

RS232 bağlantısı ileSMS ve Faks gönderip alma

2N Easygate analog FCT, RS 232 seri port bağlantısı ile birçok ek işlevi kullanıcısına sunar. Easygate FCT cihazları, GSM ile ses iletişiminin yanı sıra yine güncel bir GSM hizmeti olan SMS'i de destekler. Kutu içeriğinde bulunan yazılımın kurulacağı bilgisayara RS232 bağlantısı sağlandığında, 2N Easygate, GSM telefona göre çok daha konforlu olan masa üstü bilgisayar ile SMS metinleri yazma, gönderme ve gelen cevapları okuma imkanı sunar. Ayrıca bu bağlantı, 2N Easygate ile PC den faks gönderip almak veya PC ye internet bağlantısı sağlamak için de kullanılır.

Otomatik arama

2N Easygate analog FCT'ler önceden girilen belirli bir numarayı otomatik olarak arayabilir. Doğrudan bir telefon setine bağlanmış , otomatik arama işlevi etkinleştirilmiş bir Easygate, ahizenin kaldırılması ile otomatik olarak bu numaraya arama başlatacaktır. Aynı işlev telefon santraline bağlanmış bir Easygate ile de kullanılabilmektedir.

12 / 16 KHz ücretlendirme

2N Easygate analog FCT, 12 veya 16 KHz ücretlendirme sinyali üretebilir. Bu şekilde karasal hatlarda 12 KHz kontör sinyali (darbesi) hizmeti alan ve kendi görüşme ücretlendirmelerini yapan tüm işletmeler, 2N Easygate kullanarak GSM yönündeki trafiklerini de ücretlendirebilirler.

12 veya 16 KHz kontör sinyallerinin, aranan her prefiks için kaç saniyede bir gönderileceği ve her görüşme için toplu sinyal gönderilmesi 2N Easygate yön tablolarında kolaylıkla programlanabilir.

Polarity Reversal desteği

Telefon santralleri analog dış hatlarında bir görüşmenin başlangıç veya sonlanmasını polarity reversal adlı bir prosedür ile algılayabilirler.

Polarity reversal görüşme sırasındaki hattın kutuplarının değiştirilmesidir. Bu hatta bağlı olan bir donanım (telefon santrali) bu değişikliği algılayabilir.

2N Easygate de polarity reversal desteği sayesinde görüşmenin başlangıç ve bitimini telefon santraline hatasız olarak bildirebilir. Bu şekilde hattın takılı kalması gibi sorunlar yaşanmaz.

Yön tablosu ile LCR

Easygate içerdiği yön tablosu ile güçlü bir LCR özelliği sunar. Aranacak numaralara prefikslerine göre izin verilebilir veya engellenebilir. Kullanıcının tuşladığı numaralara değişiklikler uygulanarak GSM şebekesine farklı olarak iletilmesi sağlanabilir. Örneğin, şehir içi aramalarının Easygate ile GSM şebekesi üzerinden yapılması isteniyorsa, kullanıcı alışık olduğu şekilde 7 haneli şehir içi numarasını tuşlar, Easygate bunların başına şehirlerarası alan kodunu otomatik olarak ekleyerek görüşmenin GSM'den yapılmasını sağlayabilir.

Benzer şekilde bazı aramaların Easygate'e ulaşsa bile GSM ile yapılması engellenebilir.

Türkçe PC yönetim arayüzü veya DTMF ile programlama

2N Easygate, kutudan çıktığı hali ile arama yapmaya ve çağrı almaya hazır haldedir. Sadece SIM kart takılması, elektrik ve anten bağlantılarının yapılması ile hemen arama yapılmaya başlanabilir. Bununla birlikte çeşitli ayarlar yapılmak istendiğinde bunu Türkçe yönetim arayüzü ile sağlayabilir.

Kutu içeriğinde bulunan yönetim arayüzü, gelen giden ses ayarları, otomatik arama, yön tablosu ayarları, SMS ayarları gibi tüm gelişmiş özelliklerin kolayca programlanabilmesini sağlayan ayrıntılı açıklamalar da içermektedir.

Benzer şekilde 2N Easygate'in ayarları yönetim arayüzü yerine cihaza bağlanacak bir telefon setinden tuşlama ile de yapılabilmektedir. Bununla ilgili tüm bilgiler kutu içeriğinde ayrıntılı olarak açıklanmıştır.

Tetikleme ile SMS gönderimi

2N Easygate bir röle kontağı içerir. Bu röle kontağında bir kısa devre algılandığında, önceden belirlenmiş bir metni belirli bir numaraya SMS olarak gönderebilir. Bu özellik birçok endüstriyel uygulamaya izin vermektedir. Örneğin Easygate'in kontağına bir PIR (hareket sensörü) bağlanarak tüm hareketlerin SMS ile duyurulması sağlanabilir.

Düşük kredi uyarısı

2N Easygate istenirse ön ödemeli (kontörlü) GSM hatlarla da kullanılabilir. Bu durumda cihaza takılan SIM karttaki kontör sayısının kontrolü mümkündür. Kalan kontör miktarı önceden belirlenen seviyenin altına düştüğünde 2N Easygate belirli bir numaraya düşük kredi uyarısını SMS ile gönderecektir.

GSM modülü bağlantı monitörü

2N Easygate'in Türkçe PC yönetim arayüzü aynı zamanda GSM ünitesi ve şebeke hakkında birçok bilgiyi de gerçek zamanlı olarak ekranda gösterebilir.

Bu özellik özellikle cihazın montajının yapılacağı yeri veya cihaz için kullanılacak anten tipini doğru seçmek için faydalıdır. Easygate monitör özelliği sayesinde GSM sinyal seviyesini grafik olarak sunar ve montaj yerinin belirlenmesinde yardımcı olur.

 

CLIP

 

CLIP PBX

 

CLIR

 

Home Office

 

 

 

 

 

 

Mobile Office

 

SMS Sending

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Özellikler

 Görüşme ücretlerinde azalma 

Bu haberi 8474 kişi okundu..

Anket

Sizce reklamın iyisi kötüsü olur mu?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Anket

Hizmetlerimizden memnun musunuz?

  Sonuçlar  •  Anket Arşivi

Bülten Aboneliğini Sonlandır